Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Atatürk filmi ve Şahsiyet II.Fasıl Dünya Prömiyeri Los Angeles’da Gerçekleşti!

GAİN’in ana sponsorlarından biri olduğu ‘Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri’ T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’nın takviyeleri ile  4-5 Kasım tarihlerinde  Los Angeles’da Sony Stüdyoları’nın konut sahipliğinde gerçekleşti.

Organizasyonun birinci günü Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan “Atatürk” sinemasının dünya prömiyeriyle başladı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına ithaf edilen açılış gecesine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu, Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum ve Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz yer aldı. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Batuhan Mumcu Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri’nin açılışında Türk sinemasının dünyada daha bilinir hale gelmesi emeliyle bu cins aktifliklerin Bakanlık açısından büyük kıymet taşıdığını belirtti.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anan Dr. Batuhan Mumcu, Atatürk sinemasının gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik etti.  

Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum ise konuşmasında önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını, ülkemizin marka bedelini artıran ve Türkiye yüzyılı amaçlarımıza ulaşılmasında en değerli alanlardan birisinin de kültür ve sanat olduğuna değindi.

 

Sinema Dalından Değerli İsimler, Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri’nde Uzunluk Gösterdi

Engin Altan Düzyatan, Aras Bulut İynemli, Meryem Uzerli, Ebru Şahin, Fadik Atasoy üzere ünlü isimlerin yanı sıra “Traffic ve Savior üzere kıymetli projelerin imalcisi Cindy Cowan, Meisner, Strasberg, Adler, Hagen, Çehov ve Stanislavsky tekniklerinde uzmanlaşmış oyuncu koçu, Edgemar Sanat Merkezi’nin kurucusu Michelle Danner,Hall of Fame fotoğraf sanatkarı Andrew Bernstein yer aldı.

Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri lideri Barbaros Tapan, ağır takviye ve iştirakten büyük memnunluk duyduğunu söz ederken, “sinemanın üniversal lisanıyla Hollywood’da Türkiye’mizin eşsiz öykülerini anlatıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Sunay Akın'dan Nilüfer'e müze ziyareti

Organizasyonun ikinci gününde Dünya çapında ilgi gören, 47. Memleketler arası Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e En Güzel Erkek Oyuncu Ödülü’nü getiren “Şahsiyet” II. Fasıl dünya prömiyeri gerçekleşti.

Prömiyerde konuşan GAİN İdare Konseyi Üyesi Erkan Kilimci, “Güçlü hikayesi ve esaslı takımıyla muvaffakiyetini Türkiye’den dünyaya duyuran Şahsiyet dizisinin ikinci dönem heyecanını bugün birinci sefer burada paylaşıyor ve diziyi GAİN aracılığıyla izleyicilerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Benimsediğimiz vizyon çerçevesinde, Türk kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtan Hollywood Türk Sinema ve Drama Günleri üzere nitelikli tertiplerin bir kesimi olmak bizleri son derece memnun ediyor” dedi.

Sunuculuğunu Fadik Atasoy’un üstlendiği gecede Festival Yöneticisi Elif Güçlü Tapan ´Türk üretimlerini Hollywood`un kalbine taşımak, Los Angeles`da bulunan izleyicileri Türkiye’nin sanatsal sözlerini keşfetmeye davet etmek,ülkemiz bedellerini küresel arenada yansıtmak bizim için büyük gurur. Bizleri her mevzuda destekleyen Bakanlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunarız’ dedi.

 

‘Vizyonun Sesi’ Paneli

Gösterimlerin yanı sıra iştirakçiler ilgi cazip panelleri de dinleme fırsatı buldu. Panel, cümbüş sanayisinin perde gerisine eşsiz bir bakış sunarak, bölüm profesyonelleri için bedelli bilgiler sundu.

Panelin moderatörlüğünü bağlantı ve gazetecilik dünyasının seçkin isimlerinden Dr. Naz Şenyuva gerçekleştirdi. Panelin kıymetli konukları ortasında şu isimler yer alıyor:

 

• Helen Hoehne: Altın Küre Başkanı

• Andrew Bernstein: Onur Listesi Fotoğrafçısı

• Saner Ayar: Türk sinema yapımcısı

• Enes Yılmazer: İçerik Yaratıcısı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.