Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

ASAT’tan Akseki ve İbradı’ya yeni su deposu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü vatandaşın kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna erişmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. ASAT grupları İbradı ve Akseki’de kullanım ömrünü tamamlamış su depolarını yenileri ile değiştiriyor. 

İbradı İlçesi Maşat (Aydınyayla) Mahallesi’nde 1973 yılında yapılan 15 metreküplük su deposu, ekonomik ömrünü tamamlaması ve mahallenin gereksinimlerine yetersiz kalması sebebiyle değiştirildi. 100 metreküplük yeni su deposunun konseyimi tamamlandı. Bölge sakinleri sağlıklı ve pak içme suyuna kavuştu. 

 

SU YETMİYORDU 

Maşat (Aydınyayla) Mahalle Muhtarı Nuri Cemal Yörür, eski deponun çok küçük olduğunu ve yetersiz kaldığını belirterek, yeni depo için Lider Muhittin Böcek ve takımına teşekkür etti. Muhtar Yörür, “Yapılan hizmetten çok çok mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Depolarımız su kaçırıyordu. Su yetmiyordu ve çabucak bitiyordu. Biri suyu açtığında başkasına su gitmezdi. Yüksekte kalan konutlara basınç yetersizliğinden ötürü su gitmiyordu. Artık 100 tonluk bir depomuz var. Yıllardır sorun olan eski su depomuz yenilendiğinden ötürü Liderimize teşekkür ederim” dedi. 

 

BASINÇTAN KAYNAKLI PROBLEMLER SONA ERECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Akseki Şube Müdürlüğü takımları de 

Minareli Mahallesi’nin su deposunu yeniledi. ASAT Akseki Şube Müdürü İsmet Akbaş,  “Minareli mahallemizin mevcutta bulunan su deposu 1976 yılında köylülerin imkanlarıyla yapılmış bir depoydu. 25 metreküplük gömme bir depoydu. Ulaşımı yok, klorlaması ve ilaçlaması çok güç oluyordu ve yenilenmesi gerekiyordu. 50 metreküplük yeni bir depo monte ediyoruz. Mevcut deponun yerini daha yüksek bir kotta farklı bir yere aldık. Basınçtan ötürü yaşanan meseleleri gidereceğiz” diye konuştu. 

 

BAŞKAN BÖCEK KELAMINI TUTTU

Minareli Mahallesi’nin 35 yıllık Muhtarı Turgut Aman da 6-7 yıldır yeni bir su deposu için gayret verdiğini belirterek, “Akseki Muhtarlar buluşmasında Muhittin Liderimizden kelam aldık. Kısa müddette yeniş su deposu için çalışmaya başlanacağını söyledi. Liderimiz Muhtarlar buluşmasında kelam verdi. Çalışmayı başlattılar. Çok mutluyum. Muhitin Liderime çok teşekkür ederim” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Gülnarlı Öğrencı̇ler Akkuyu NGS Sahasını Gezdi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.