Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Arıcılara 4 Milyon TL’lik Destek: Mobil Gezici Laboratuvarları

Bal kesiminde son 7 yılın ihracat şampiyonu olan Enfabal, Türkiye’deki arıcılara takviye olmak ve eser kalitesini artırmak maksadıyla kıymetli proje hayata geçiriyor. Enfabal Genel Müdürü Mustafa Ençetin, yaklaşık 4 milyon TL yatırımla gerçekleştirilecek olan “Mobil Gezici Laboratuvarları” projesini duyurdu. Ençetin, “Bu projenin gayesi, çiftçilerin ballarını anında tahlil ettirerek emniyetli bala en süratli biçimde ulaşmalarını sağlamaktır” dedi. Proje birinci olarak Denizli’de pilot bölge olarak hayata geçirilecek ve daha sonra Türkiye genelinde tüm bölgelerde faaliyet gösterecek. 

Bugün, birçok markanın ana tedarikçisi pozisyonunda olan Enfabal, Altın Bal, Kafkas, ENC Marmaris Balı, Apa Bal, ENC Bal Petek, Enc birtat ve Ankara Bal Konutu üzere markalarla çam balı ve süzme çiçek balı dolumu gerçekleştiriyor. 50 yıllık deneyimiyle kesimde yenilikçi çalışmalara imza atan Enfabal, çiftçilere değerli bir takviyede bulunacak projesini hayata geçirdi.

Arıcıların ballarını anında tahlil edebileceği taşınabilir laboratuvarlar sayesinde dalda değerli bir dönüşüm yaşanacağını söyleyen Enfabal Genel Müdürü Mustafa Ençetin, “Proje kapsamında, arıcıların ballarını anında tahlil ettirebilecekleri taşınabilir gezici laboratuvarlar kurulacak. Bu laboratuvarlar, arıcıların eserlerini tahlil etmeleri için gerekli olan tüm ekipmanları içerecek ve çiftçilere süratli sonuçlar sunacak. Böylelikle, arıcılar eser kalitesini daha güzel takip edebilecek ve müşterilerine daha muteber ballar sunabilecekler. Arıcılar, eserlerini daha şuurlu bir halde üretecek, tahlil masraflarında desteklenerek mali yüklerini azaltacak ve müşterilerine daha kaliteli hizmet verecekler. Bu proje ile Türkiye’nin arıcılık bölümünde kalite ve şuur seviyesini yükselterek ülke genelinde çeşitlilik ve eser kalitesinde farkındalık yaratmayı hedefliyouz” açıklamasında bulundu.

Proje ile birebir vakitte balda kaliteli eser marjını artırmak, balda tağşişin önüne geçmek ve daha şuurlu bala ulaşılmasının hedeflendiğini söyleyen Ençetin, “Böylece, hem arıcılar hem de tüketiciler daha sağlıklı ve kaliteli ballara ulaşabileceklerdir. Bu proje, bölümün gelişimi ve tüketici memnuniyeti açısından kıymetli bir adım olarak görüyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Toruk MAGIC Derin Teknoloji'ye 2.5 Milyon Dolar Değerleme

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.