Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Arçelik, Erasmus+ Hibe Programıyla Meslek Lisesi Öğrencilerine Yurt Dışında Staj İmkanı Sağlıyor

Arçelik; yurt dışında eğitim-öğretim, profesyonel gelişim üzere faaliyetlerle kurumlar ortasında hudut ötesi değişim ve iş birliği fırsatı sunan Erasmus+ programı kapsamında, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından sağlanan hibe ile 2022 yılından itibaren Türkiye’de 4 Mesleksel ve Teknik Anadolu lisesinden 181 öğrenciye yurt dışında staj imkânı sağladı.

 

Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Garzanlı “Dünya çapında harika müşteri tecrübesi sunmayı hedefleyen bir şirket olarak muhtaçlık duyulan insan gücünün ve yetkinliklerinin geliştirilmesine büyük ehemmiyet veriyoruz. Bu kapsamda yaşanan nitelikli insan kaynağı açığının azaltılması ve meslek lisesi öğrencilerinin gelişimine dayanak verebilmek emeliyle çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Erasmus+ programları ile hayata geçirilen hareketlilik faaliyetleri akademik, mesleksel ve şahsî donanımda katma paha kazandırırken, tıpkı vakitte farklı kültürlerle etkileşim sağlıyor. Bu çerçevede Arçelik olarak, kurduğumuz konsorsiyum ile yaptığımız müracaat sonucunda, Avrupa Birliği tarafından, kurum ve kuruluşlara mesleksel ve teknik eğitimler için hudut ötesi değişim ve iş birliği fırsatı sunan Erasmus+ programında akreditasyon aldık. Bu akreditasyon sayesinde, 7 proje periyodu boyunca, yurt dışında yapılacak staj faaliyetleri için hibe alımı kolaylaştırıldı. Bu hareketlilik faaliyetleriyle meslek lisesi öğrencilerimizin, mesleksel ve şahsî gelişimlerine büyük katkı sağlıyoruz” dedi.

 

Avrupa Birliği’nin Mesleksel Eğitim Öğrenici ve İşçi Hareketliliği Erasmus+ hibe programı altında sistemli olarak hibe almaya hak kazanan Arçelik, iş hayatındaki profesyonellerin ve mesleksel eğitim alan öğrencilerin uzmanlık alanlarıyla ilgili marifet ve yeterliliklerini yurt dışında geliştirmelerine imkân sunuyor.

 

Erasmus+ programı kapsamında 2022 yılında, İstanbul Atalar Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir Atatürk Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bolu Mimar İzzet Baysal Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 79 öğrenciye, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nde 28 güne varan staj imkânı sağlandı. 2023 yılında ise bu okullara Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi de katılarak, 102 öğrenciye, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’da 21 günlük staj fırsatı verildi. Bu stajlar mühletince Arçelik, Romanya’daki kendi üretim tesislerinde öğrencilere en yeni teknolojiler ile staj imkanı sunarken, birebir vakitte iştirakçilere farklı kültürleri yakından tanıma imkânı veriyor.

İlginizi Çekebilir;  105 Ülkeden 4 Bin 500'e Yakın Hasta Estetik için Geldi

 

Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Garzanlı, program ait açıklamasında şunları söyledi: “Dünya çapında eksiksiz müşteri tecrübesi sunmayı hedefleyen bir şirket olarak muhtaçlık duyulan insan gücünün ve yetkinliklerinin geliştirilmesine büyük kıymet veriyoruz. Bu kapsamda yaşanan nitelikli insan kaynağı açığının azaltılması ve meslek lisesi öğrencilerinin gelişimine dayanak verebilmek hedefiyle çeşitli projeler hayata geçiriyoruz. Erasmus+ programları ile hayata geçirilen hareketlilik faaliyetleri akademik, mesleksel ve şahsî donanımda katma bedel kazandırırken, birebir vakitte farklı kültürlerle etkileşim sağlıyor. Bu çerçevede Arçelik olarak, kurduğumuz konsorsiyum ile yaptığımız müracaat sonucunda, Avrupa Birliği tarafından, kurum ve kuruluşlara mesleksel ve teknik eğitimler için hudut ötesi değişim ve iş birliği fırsatı sunan Erasmus+ programında akreditasyon aldık. Bu akreditasyon sayesinde, 7 proje devri boyunca, yurt dışında yapılacak staj faaliyetleri için hibe alımı kolaylaştırıldı. Bu hareketlilik faaliyetleriyle meslek lisesi öğrencilerimizin, mesleksel ve şahsî gelişimlerine büyük katkı sağlıyoruz. Arçelik, yeni proje periyotlarında meslek liseleriyle yaptığı iş birliğini sürdürerek, öğrencilerin mesleksel bilgi ve hünerlerine katkı sunmaya devam edecek.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.