Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Antalya ile Berlin arası kadar içme suyu hattı döşendi

Lider Muhittin Böcek’in “Planlı, kurallı, kimlikli kent” amacıyla çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü kent merkezi ve ilçelerde alt yapı eksiklerini tamamlıyor. Vatandaşların pak ve sağlıklı suya kavuşması için içme suyu yatırımlarına da sürat kesmeden devam eden ASAT Genel Müdürlüğü, Nisan 2019’dan bu yana yeni sayıyla 4 milyar 520 milyon 578 bin TL yatırım bedeliyle Antalya ile Berlin ortası kadar içme suyu sınırı imali gerçekleştirdi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Antalya’nın alt yapı eksiklerin  bir bir gideriyor. Antalya’nın ilçelerinde düzenlediği muhtar toplantılarında muhtarların ve vatandaşın taleplerini tek tek not eden Lider Muhittin Böcek ve ASAT takımları bu eksiklerin giderilmesi noktasında titiz bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalarla Antalya’nın 19 ilçesi, 913 mahallesinde içme suyu alt yapısı ile ilgili eksikler tamamlanıyor. 

 

YAYLALAR KESİNTİSİZ SUYA KAVUŞTU

Vatandaşların temel gereksinimlerinden biri olan içme suyu ile ilgili ezaları tahlile kavuşturarak tüm gereksinimlerine teker teker karşılık vermeye devam eden ASAT Genel Müdürlüğü, içme suyu yatırımlarıyla kırsala birçok mahallenin yıllardır süren içme suyu sıkıntılarını da ortadan kaldırdı. Kırsalda bilhassa yaylalarda yaz aylarında artan nüfus nedeniyle yaşanan içme suyu sorunu yeni isale sınırları ile giderildi. Yıllardır suya hasret kalan vatandaşlar suya kavuştu. 

 

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

ASAT Genel Müdürlüğü, kent merkezi dahil Antalya genelinde aktüel sayıyla toplam 4 milyar 520 milyon 578 bin TL’lik yatırımla 2 bin 946 km içme suyu yatırımı yaptı. Bu uzunluk Antalya ile Almanya’nın başşehri Berlin ortasındaki aralığa denk geliyor.  Bilhassa kırsalda yaşanan meseleler için büyük bir hassasiyet gösteren ASAT, merkez dışındaki 14 ilçede şimdiki sayısıyla 3 milyar 558 milyon 411 bin TL yatırımla 2 bin 69 km içme suyu alt yapısı gerçekleştirdi. 

İlginizi Çekebilir;  Enerjisa Enerji'den İlk Dokuz Ayda 9 Milyar TL'lik Yatırım

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.