Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Antalya Büyükşehir Belediyesi : Geleceğin yıldızları burada yetişecek

Geleceğin yıldızları burada yetişecek

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, genç yetenekleri keşfetmek ve onları geleceğin futbolcuları olarak yetiştirme emeliyle yeni bir adım attı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi, 6-13 yaş ortasındaki 200 sportmen adayına futbol eğitimi sağlayacak.

 

Genç atletlere kaliteli eğitim ve altyapı dayanağı sağlayarak Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi başladı. Deniz Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin halı alanda 6-13 yaş ortasındaki 200 sportmen futbol eğitimi almaya başladı. Futbol akademisi için gerçekleştirilen açılış merasiminde konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Lideri Nurettin Tonguç, akademide eğitim görecek olan genç atletlere muvaffakiyetler dileyerek, “Bu akademi, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek ismine kıymetli bir adım. Buradan yetişecek futbolcularla gurur duyacağız” dedi.

200 GENCİN FUTBOL HAYALİ BAŞLIYOR

Futbol Akademisi’nin açılışında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, 200 gencin akademide eğitim alacağını vurgulayarak, “Bu akademi, genç yetenekleri keşfetmek ve onları profesyonel futbolculara dönüştürmek için değerli bir platform olacak. Ayrıyeten, alt yapı oluşumları için büyük bir adım atmış bulunuyoruz. Gençlerimiz için burada futbolu öğrenerek mesleklerine sağlam bir temel atacaklar” halinde konuştu.

Açılış konuşmalarının akabinde genç atletlere forma dağıtımı gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin fiyatsız Futbol Akademisi’ne kayıt yaptırma hakkı kazanan atletler birinci antrenmanlarını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  TFF ile Fenerbahçe arasında Omuz Omuza Kampanyası Bağış Protokolü İmzalandı

Yoruma kapalı.