Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

“Anadolu Vakfı, Mentorluk Programı ile Gençleri İş Dünyasına Hazırlıyor”

Anadolu Vakfı’nın bursiyerlerine eğitim ve gelişim fırsatları sunduğu Mentorluk Programı’nın 11. devri başladı. Programda çevrimiçi eğitimlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki bursiyerlerin ferdî gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Alanında uzman yönetici ve önder buluşmaları ile desteklenen programın yeni periyodunda menti ve mentor olarak toplam iştirakçi sayısı 302’ye yükseldi.

 

Anadolu Vakfı’nın, bursiyerlerin meslek ve ferdî gelişimine katkıda bulunma amacıyla hayata geçirdiği Mentorluk Programı’nın 11. periyodu başladı. 2013 yılından bu yana sürdürülen program, Anadolu Kümesi profesyonelleri başta olmak üzere, farklı kuruluşlardan istekli yöneticilerin ve uzmanların iştirakleriyle yürütülüyor. Mentorluk Programı ile Anadolu Vakfı bursiyerlerinin potansiyellerini geliştirmeleri, güçlü ve gelişmesi gereken istikametlerini keşfetmelerini sağlayarak karşılaştıkları zorlukları aşabilmeleri ve şahsî gelişim süreçlerini hızlandırmaları amaçlanıyor.

 

“Yarınlarımız için atılan en pahalı adım: Gençlere verilen destekler”

Anadolu Kümesi ve Anadolu Vakfı İdare Konseyi Lideri Tuncay Özilhanprogramın açılış etkinliğinde yaptığı konuşmada; gençlere verilen takviyelerin ve eğitim alanında yapılan yatırımların, yarınlarımız için atılan en pahalı adımlar olduğuna yürekten inandığını belirtti. Özilhan kelamlarına şöyle devam etti: “Geleceğimizin iş insanları, yöneticileri, çalışanları, tüketicileri ve her alanda paydaşları olarak karşımıza çıkacak olan pahalı gençlerimize yapacağımız maddi manevi her türlü yatırım çok değerli. Günümüz dünyasının suratına yetişmek, daima yenilik, değişim, dönüşüm üzere sözlerle şekillenen bir dünyada varoluş uğraşı vermek onlar için hiç kolay değil. Dünyamızın, işlerimizin ve kıymetlerimizin sürdürülebilirliğini sağlayabilmemiz için onların eksiklerini tamamlamamız, bilgi birikimlerimizi ve deneyimlerimizi onlara gerçek bir biçimde aktarmamız gerekiyor.”

 

“Doğru rehberliğin katkısı değer biçilemez”

Konuşmasında ülkemizin geleceğinin bedelli gençlerimize emanet olduğunu vurgulayan Anadolu Vakfı Genel Müdürü Evrim Hizaler; “Gençlerin akademik hayatlarında yanlarında yer alırken, kendi mesleklerini de sağlam bir temel üzerine inşa edebilmeleri için onlara takviye olmanın ehemmiyetinin de farkındayız. Bu sebeple 10 yıl evvel her yıl daha da ileriye taşıdığımız Mentorluk Programını başlattık. 10 periyotta toplamda 1200’den fazla mentor ve menti’nin iştirakiyle yaklaşık 8000 saat mentorluk dayanağı verildi. Programa katılanların paylaşımları ve kaynak geliştirme faaliyetlerimiz sayesinde bu yıl mentor ve menti sayımız 302’ye yükseldi. İstekli mentorlarımızın %70’i Anadolu Kümesi yöneticilerinden, %30’u 48 farklı ve değerli firmanın yöneticilerinden oluşuyor. Her birine gönülden teşekkür ediyor ve bunun artarak devam etmesini hedefliyoruz. Zira biliyoruz ki; yanlışsız rehberliğin gençlerimizin ve dolayısı ile toplumumuzun geleceğinde kıymet biçilmez bir katkısı olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Bayraklı'nın anaokullarında yeni dönem başladı

 

Anadolu Vakfı Akademi Hakkında

Anadolu Vakfı Akademi eğitim ve gelişim programları ile bursiyerlerin şahsî gelişimlerine ve mesleklerine dayanak vererek çok taraflı çalışmalar yürütülüyor. Gençlerin hayata hazırlanmaları için gereksinim duydukları nitelikli bilgi, eğitim ve rehberlik takviyesi sağlanıyor. Hayata hazırlandıkları ve takviyeye en çok ihtiyaç duydukları devirde gerçek ve nitelikli rehberlik almalarını amaçlanıyor. Bu doğrultuda sunulan eğitimler, mentorluk ve koçluk programları, toplumsal etkinlikler ve staj fırsatları da çeşitliliği zenginleştiriyor.

Anadolu Vakfı Akademi, öğrencilik devrinin yanı sıra mezuniyet sonrasında da bursiyerleri desteklemeye devam ediyor, iş hayatındaki birinci adımlarını attıkları bu kritik devirde de onların yanında oluyor. Bursiyerlere, Anadolu Kümesi şirketlerindeki staj programlarına iştirak fırsatları, iş imkanları, mezuniyet sonrasına özel koçluk ve mentorluk takviyeleri ile çeşitli aktiflik ve gönüllülük programlarının da ortalarında olduğu çeşitli imkanlar sunuluyor.

 

ANADOLU VAKFI HAKKINDA

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından 1979 yılında, Anadolu topraklarından kazandıklarını yeniden bu toprakların insanları ile paylaşmak ve onlara daima daha düzgününü sunabilmek isteği ile kurulan Anadolu Vakfı, 40 yılı aşkın müddettir toplumun sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak için eğitim ve sıhhat alanlarında hizmet veriyor. 

Anadolu Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak üzere, Türkiye’de 30 binin üzerinde öğrenciye burs imkanı sağladı. Vakıf, tıpkı vakitte bursiyerlerinin ferdî gelişimlerini ve yetkinlik kazanımlarını destekleyecek çalışmalar yapıyor.

Anadolu Vakfı, Sıhhatte Toplumsal Sorumluluk Projesi ile de 60 binden fazla gereksinim sahibi hastaya 750 bine yakın bedelsiz sıhhat hizmeti sundu. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.