Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Anadolu Hayat Emeklilik 2022 Yılı Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı ve Karbon Ayak İzini Nötrledi

Anadolu Hayat Emeklilik, 2022 yılına ait sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Küresel Reporting Initiative (GRI) standartlarına uygun olarak hazırlanan rapor; şirketin sürdürülebilirlik yaklaşımını, stratejilerini, gayelerini ve 2022 yılına ilişkin sürdürülebilirlik performansını ele alıyor.

“Herkese Düzgün Gelecek” sloganıyla sürdürülebilir faaliyetlerine her geçen yıl yenilerini ekleyen Anadolu Hayat Emeklilik, 2022 yılı sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Raporda, şirketin sürdürülebilirlik yaklaşımı, stratejik bakış açısı, 2022 yılı sürdürülebilirlik performansı ve gayeleri yer alıyor. Küresel Reporting Initiative (GRI) standartlarına uygun olarak 2022 yılını kapsayan rapor, şirketin gelecek vizyonunu ve amaçlarını de odağına alıyor.

Dijital dönüşümde ferdi emeklilik ve hayat sigortaları dalının öncü şirketlerinden biri olduklarının altını çizen Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “2022 yılında dijital kanallarımız olan kurumsal internet sitemiz, AHE Taşınabilir ve AHE Online üzerinden satışını sürdürdüğümüz hayat sigortası ve ferdi emeklilik eserlerimize yenilerini ekledik. Eserlerimizin Türkiye İş Bankası taşınabilir bankacılık uygulaması İşCep üzerinden de app-to-app entegrasyonu vasıtasıyla İş Bankası müşteri portföyü ile buluşmasını sürdürdük. Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik amaçlarımız doğrultusunda 2023 yılında hayata geçirdiğimiz dijital bir yenilik olan AHE-Dijital BES Başvurusu projemizi ise sürdürülebilir gelecek için çok önemsiyoruz. Teklif formlarımızın basılı kâğıt yerine tablet bilgisayarda doldurulması ile emeklilik mukavelesi teklif sürecinin dijital ortama taşınmasını sağladık. Bu sayede, daha süratli gerçekleştirilen süreçlerin yanı sıra, kâğıt sarfiyatının azaltılması, maliyetlerin düşürülmesi ve sürdürülebilir geleceğe daha fazla hizmet edilmesi için değerli bir adımı tamamladık.  Satış süreçlerimizi 2 dakikanın altına indirdiğimiz AHE-Dijital BES Başvurusu ile 4 milyon 320 bin kâğıt tasarrufuna denk gelen 6 binin üzerinde ağacı kurtarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

“Sürdürülebilir iktisada katkıda bulunmayı hedefliyoruz”

Anadolu Hayat Emeklilik’te, farklı ömür evreleri ve gelir kümelerine hitap eden, sorumlu ve kapsayıcı eserler geliştirmenin öncelikli faaliyetleri olduğunu açıklayan Atalay, “Geliştirdiğimiz eserlerle toplumda tasarruf şuurunu ve finansal kapsayıcılığı artırmayı önemsiyoruz. Böylece yurt içi yatırımların finansmanına uzun vadeli kaynak yaratarak sürdürülebilir iktisada katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 18 yaş altındaki bireylere yönelik hizmetlerimizde hayli aktifiz. Gençler, mesken hanımları, emekliler, hekimler, esnaf ve çiftçiler üzere çeşitli ömür evrelerine ve meslek kümelerine yönelik hayata geçirdiğimiz segment bazlı kampanyalar ile müşterilerimizin ürün ve hizmetlerden alabileceği faydayı en üst düzeyde tutmayı planlıyoruz” dedi. Şirket olarak fırsat eşitliğini bir ayrıcalık değil hak olarak kabul ettiklerini belirten Atalay, bu anlayışla insan kaynakları uygulamalarında, eser geliştirme çalışmalarında ve toplumsal sorumluluk projelerinde bayanlara öncelik verdiklerini tabir etti. 

İlginizi Çekebilir;  ICBC Turkey'nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou Oldu

 

“Karbon salınımını en az düzeye indiriyoruz ve karbon ayak izimizi nötrlüyoruz” 

Atık idaresi kapsamında da şirket olarak değerli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Atalay, şu bilgileri paylaştı: “Genel Müdürlük ve Kartal Görünüm Adalar ofislerimizde biriktirilen kahve atıklarını ileri dönüştürüyoruz. Kahve atıklarımızdan kaynaklanan karbon salınımını en az düzeye indirerek, tabiatta uzun müddet çözünemeyen plastik eserlere alternatifler üretilmesini sağlıyoruz. Ayrıyeten, çalışanlarımızın meskenlerinde bulunan ve artık kullanmadıkları elektronik aletleri geri dönüştürmelerine imkan sağlıyoruz.

Karbon salınımını azaltmak ismine yaptığımız çalışmaların yanı sıra, 2016 yılından beri faaliyetlerimizden kaynaklanan sera gazı emisyonlarını rüzgâr gücü santrallerine katkıda bulunarak nötrlüyoruz. 2023 yılında da 2022 yılı şirket faaliyetlerimizden kaynaklanan karbon ayak izini nötrlemek ismine yeniden tıpkı biçimde rüzgâr güç santraline katkıda bulunduk.”

 

“Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni sürdürülebilirlik stratejimizin kıymetli bir bileşeni olarak görüyoruz”

Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarının, paydaşlarının da takdirini kazandığını vurgulayan Atalay, “Küresel sıkıntılara ortak tahliller bulmak emeliyle hazırlanan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Emelleri’ni, sürdürülebilirlik stratejimizin kıymetli bir bileşeni olarak görüyoruz. Katkı sağladığımız Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri kapsamındaki performansımıza, Sürdürülebilirlik Raporlarımızda yer veriyoruz” diye konuştu.

 

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında: 

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin birinci hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık birinci emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik; otomatik iştirak branşında özel emeklilik şirketleri ortasında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Ferdi emeklilik ile otomatik iştirak kapsamında sayısı 2,5 milyonu aşan iştirakçiye hizmet veren Anadolu Hayat Emeklilik, istekli BES iştirakçi sayısında özel şirketler ortasında başkan pozisyonda bulunuyor. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan şirketin; İstanbul’da 3, Ankara’da 2, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Trabzon ve Diyarbakır’da birer olmak üzere toplam 12 Bölge Satış Müdürlüğü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, 473’ü satış takımı olmak üzere 1.064 çalışanı, 341 özel acentesi ve 1.118 Türkiye İş Bankası ile 7 Türk Bankası şubesi ve 66 broker aracılığıyla hizmet sunuyor.

İlginizi Çekebilir;  İnşaat maliyet endeksi yıllık %52,99, aylık %1,03 arttı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.