Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Amerikan Türk Cemiyeti’nden New York’ta Unutulmayacak Yüzüncü Yıl Kutlaması

Amerikan Türk Cemiyeti’nden New York’ta Unutulmayacak Yüzüncü Yıl Kutlaması

Suzan Sabancı ve Linda Wachner’in eş başkanlığını yaptığı Amerikan Türk Cemiyeti (ATS), Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını The Plaza Hotel New York’ta düzenlediği galayla kutladı. Türkiye ve ABD’den diplomatları, iş dünyası önderlerini, kültür-sanat topluluğunun değerli isimlerini ve cemiyet hayatının tanınmış simalarını bir ortaya getiren görkemli gece, 2023’e damgasını vuran etkinlikler ortasına yerini aldı.

 

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık başarılı serüveni büyük bir zarafetle kutlandı”

Oprah Winfrey ve Jennifer Lopez üzere kıymetli müşterilere yaptığı çalışmalarla tanınan ünlü aktiflik planlayıcısı Colin Cowie tarafından, New York’un en seçkin oteli The Plaza’da titizlikle organize edilen geceye 200’ü Amerikalı 380 saygın konuk katıldı. T.C. Washington Büyükelçisi Murat Mercan, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sedat Önal ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün de iştirakleriyle en üst düzeyde iştirakle gerçekleşen aktiflikte, Vito Schnabel, Peter Morino, Michael Cohen, Dr. Mehmet Öz, Omar Hernandez de dikkat çeken konuklar ortasındaydı. Jordan Kahn Orkestra, Şehnaz Sam ve DJ Bartug büyüleyici performanslarıyla geceyi renklendirirken Suzan Sabancı’nın kutlama konuşması bütün davetlilerin Cumhuriyet coşkusunu artırdı. Ağır ilgi gören gecede Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık başarılı serüveni büyük bir zarafetle kutlandı. 

 

“Cumhuriyetimiz yüz yılda başardıklarıyla bir istisna”

Amerikan Türk Cemiyeti Eş Lideri Suzan Sabancı, galanın muvaffakiyetinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek şu açıklamalarda bulundu: “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını seçkin iştirakçilerle kutladığımız ve ulusumuzun muvaffakiyetlerini anlattığımız bu özel gala bizim için çok kıymetliydi. Her ayrıntısını büyük bir titizlikle planladığımız galamızın Cumhuriyetimize yaraşır bir formda gerçekleştiğini görmekten ötürü çok memnunum. Cumhuriyet, milletimize işaret ettiği vizyonla ve yüz yılda başardıklarıyla bir istisna. Bu muazzam muvaffakiyet öyküsünün bizi bekleyen parlak gelecekte de süreceğine yürekten inanıyorum.”  

 

İlginizi Çekebilir;  Soyer: "Son nefesimize kadar 9 Eylül'e İzmir'e sahip çıkacağız"

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.