Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Allianz’ın Startup’larla İş Birliği Yaptığı HackZone Scale Up Accelerator 4. Yılında, Başvurular Başladı

Gelişen teknoloji trendlerini tüm iş modellerine uygulamak üzere çalışan Allianz Türkiye, üç yıldır gerçekleştirdiği açık inovasyon programını, dördüncü yılında da HackZone Scale Up Accelerator ile kararlılıkla devam ettiriyor. Sigorta kesiminde inovasyonu ileriye taşımayı ve startupların teşebbüslerini hızlandırmayı hedefleyen HackZone Scale Up Accelerator Programı’na müracaatlar başladı.

Program ortağı Hackquarters ile birlikte 2020 yılından bu yana her yıl gerçekleştiren açık inovasyon programında Allianz Türkiye, bölümü geliştirmeye yönelik start-up’larla birlikte yenilikçi iş modelleri geliştirerek onların teşebbüslerini hızlandırmaya odaklanıyor. Her yıl, HackZone Open Insurance Programı’nı daha da ileriye taşıyan Allianz Türkiye, altı aylık

hızlandırma programı olan HackZone Scale Up Accelerator Programı’na müracaatları kabul etmeye başladı. HackZone Programlarıyla sigorta dalına açık inovasyonu katmayı amaçlayan Allianz, bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar 20 ülkeden 336 start-up’ı kıymetlendirdi. 32 start-up, 50 mentor ve eğitmen ile 280 saatlik görüşme gerçekleştirdi. Programda yer alan start-up’lar şimdiye kadar ekosistemden 4,9 milyon dolar yatırım aldı.

Programa başvuran start-up’lar, bu yılın ana temaları olarak belirlenen “Yapay zekâ (AI) ve makine öğrenmesi (ML)”, “Üretken yapay zekâ (generative AI)”, “İklim krizi ile mücadele” ve “Oyunlaştırma (gamification)” alanlarında sigorta tahlilleri üzerine çalışacaklar. 

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Allianz Türkiye olarak HackZone Scale Up Accelerator Program ile start-up’larla iş birliğimizi artırarak onları güçlendirmeyi amaçlıyoruz. 2020 yılında başladığımız açık inovasyon seyahatimiz dördüncü yılında da tüm süratiyle devam ediyor. İş birliği, tasarım ve kodlama odaklı HackZone Programlarımızda start-up’lara API’lerimizi (Uygulama Orta Yüz Programları) açtık ve onlarla birlikte üretmeye başladık. Start-up’larla birlikte yarattığımız tesir, günden güne arttı ve programı ileri bir noktaya taşıdı. Start-up’larla ürettiğimiz yenilikçi modeller sayesinde bölümün dönüşümüne kıymetli katkılar sağladık. Kesimde bir prensip imza atarak yaygınlaştırdığımız inovasyon kültürünü, fark yaratan fikirler ve start-up iş birliklerimizle destekleyerek bölümün ileri bir noktaya taşınmasına öncülük etmekten gurur ve memnunluk duyuyoruz” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Vodafone Her şey Yanımda 2 yılda 170 milyon kez ziyaret edildi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.