Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. Yılında “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” Projesini Başlatıyor

Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. Yılında “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” Projesini Başlatıyor

 

Alarko Holding, “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 100 öğretmen adayı kız öğrenciyi, varlıklı içeriklerden oluşan bir gelişim programı ile geleceğe hazırlıyor. 9 Kasım’a kadar öğrencilerin Microfon platformu üzerinden başvurabileceği projede, teknik eğitimlere ek olarak toplumsal kabiliyetleri de artırmaya yönelik derslerle öğretmenlerin mesleksel marifetleri ve profesyonel gelişimleri destekleniyor. 

 

Toplumsal refahı yükseltmek ismine eğitim alanında yeni yeteneklere verdiği takviyelerle öne çıkan Alarko Holding, 29 Ekim’de “Cumhuriyet’in Geleceği Genç Öğretmenler” projesini başlatıyor. Ülke gençliğini daha donanımlı hale getirerek geleceğe hazırlamayı hedefleyen Alarko Holding, Cumhuriyet’in 100. yılında gelecek kuşakları yetiştirecek 100 öğretmen adayını, eğitim bursunun yanı sıra, yeni kuşak eğitim teknikleri ve toplumsal kabiliyetler kazandırmaya dönük gelişim programları ile destekleyecek. 

 

Alarko Holding’in liderliğinde, Katalist, Microfon ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) iş birliği ile hazırlanan “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde, Türkiye genelinde eğitim fakültelerinin son sınıflarında okuyan 100 kız öğrenciye  ulaşılacak. Proje kapsamında geleceğin öğretmenlerinin eğitimde teknoloji kullanımı konusunda bilgi ve maharetlerinin güçlendirilmesi, liderlik yeteneklerinin artırılması,  çevre okur-yazarlığı, toplumsal cinsiyet eşitliği üzere gibi hususlarda farkındalık ve kabiliyet kazandırılması amaçlanıyor. 

 

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler projesi ile yarınları inşa edecek öğretmenlerin yanında oluyoruz”

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi’nin Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında öğretmenlik mesleğine bir hürmet duruşu olduğunu belirten Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, bu proje ile gelecek nesilleri eğitecek genç öğretmen adaylarını desteklemekten memnuniyet duyduklarını aktardı. Yıldız “Öğretmenler sahip oldukları bilgi ve birikim sayesinde çocukların hayatlarını değiştirecek güçteler. O çocuklar da ileride dünyayı değiştirecek güce erişecekler. Münasebetiyle Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında eğitim neferi öğretmenlerimizi geleceğe hazırlayarak ülkemizin aydınlık yarınları için büyük bir yatırım yapıyoruz. “Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesi ile yeni kuşakları yetiştirecek öğretmenlerimizin gelişimlerine katkıda bulunarak onların yanında olmayı kendimize vazife ediniyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Burhaniye Belediyesi'nden kırtasiye ve eğitim seti desteği

“Cumhuriyetin Geleceği Genç Öğretmenler” projesinde 100 kız  öğrenci, “Çevrim içi eğitimde ders tasarımı”, “İzlence tasarımı”, “Çevrim içi gereksinim olunan teknoloji ve öğrenme bilgisayar okuryazarlığı”, “Çevrim içi öğrenmede transaksiyonel uzaklık, motivasyon, hazır bulunuşluk, ferdi farklıklıkları dikkate alma, bağlantı ve sınıf yönetimi” üzere teknik alanların yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği, etraf, bağlantı ve ruhsal dayanıklılık üzere mevzuları içeren seminerlerden de yararlanacaklar.

 

Katılımcıların etkileşimli ve faal iştirakli bir öğrenme ortamını deneyimleyerek kendi ders dizaynlarını yaparken referans alabilecekleri usul, araç ve teknikleri kullanmalarına odaklanan proje sayesinde, öğretmen adayları, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında dijital yeteneklerini ve toplumsal bahislere ait farkındalıklarını geliştirerek gelecek jenerasyonların yetiştirilmesinde daha donanımlı rol modeller haline gelecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.