Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

Aksaray’da deprem olacak mı? Aksaray’da deprem bekleniyor mu?

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve büyük bir yıkıma neden olan sarsıntısı 3 gün evvel toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran ‘deprem kahini’ lakaplı ünlü sarsıntı uzmanı Frank Hoogerbeets, bir görüntü yayınlayarak 13-14 Şubat tarihlerine dikkat çekti. Aksaray’da zelzele olacak mı? Aksaray’da sarsıntı bekleniyor mu?

AKSARAY’A DEPREM OLACAK MI?

Ay geometrisinin gelecek günlerde güçlü bir sismik aktiviteye sebep olabileceğini tabir eden Hoogerbeets, “6 şiddetinde sarsıntıya sebep olacakbu sismik hareketin 8 Şubat tarihinde olması bekleniyor” dedi.

Açıklamasının devamında 5-6 şiddetinde artçı sarsıntıların Türkiye’de devam edeceğini belirten Hoogerbeets, “10 Şubat tarihinde de sismik dalgalar bekliyorum. Lakin bunun şiddetli olmayacağını varsayım ediyorum. Şubat ayının ortası olan 13-14 şubat tarihleri ortasında ay geometrisinin oluştuğunu görüyoruz. bu biraz daha kritik olabilir” formunda konuştu.

Kahramanmaraş sarsıntısını evvelce bilen Hoogerbeets, 7.6 şiddetindeki sarsıntıdan evvel de “Güçlü sarsıntılar devam eder” ihtarında bulundu. Bu ikazın çabucak akabinde Kahramanmaraş’ta 7.6’lık bir sarsıntı daha meydana geldi.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Mobil Hizmet Aracı Hatay'da

Yoruma kapalı.