Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

AÇEV, 100 Yılın Bayramı’nı ‘Cumhuriyet Çocukları’ ile Kutluyor

30 yıldır erken yaştaki her çocuğun sağlıklı, memnun, inançta ve öğreniyor olması için çalışan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Cumhuriyet’in 100. yılını özel bir sanal hatıra kartı ile kutluyor. AÇEV’in oluşturduğu özel web sayfası üzerinden Cumhuriyet okuluna kayıt olan herkes, ‘Cumhuriyet Çocukları’ sanal hatıra kartı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşını ölümsüzleştiriyor. AÇEV, herkesi Cumhuriyet’in en kalabalık okulunu oluşturmaya davet ediyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim 2023’e çok az bir müddet kaldı. AÇEV, bu manalı günü coşkuyla kutlayabilmek için Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir sanal hatıra kartı hazırladı.

AÇEV’in “Yaşımız kaç olursa olsun hepimiz Cumhuriyet çocuklarıyız.” diyerek duyurduğu kampanyada, oluşturulan özel web sayfası üzerinden Cumhuriyet okuluna kayıt olan herkes, e-posta adresine bir sanal hatıra kartı alıyor. 

Kampanya ile herkesi, Cumhuriyet’in en kalabalık okulunu oluşturmaya davet eden AÇEV, “Cumhuriyetimiz, 100 yıldır olduğu üzere bundan sonra da bizlere emanet! O’nu yükseltmek ve yaşatmak için Okuyan Bir Gelecek inşa ediyoruz.” diyor. 

30 yıldır, tüm çocukların eşit fırsatlara sahip olduğu bir toplum için çalışan AÇEV, çocuklara ve anne babalara yönelik olarak bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. AÇEV, Okuyan Bir Gelecek projesi ile çocukları erken yaşlarda kitaplarla tanıştırarak sosyoekonomik eşitsizlikleri azaltmayı hedefliyor. Proje ile çocuklar erken yaşta okuma sevgisi ve alışkanlığı edinirken, ebeveynler ise okumanın kıymeti konusunda farkındalık kazanıyor. 

 AÇEV’in cumhuriyetcocuklari.acev.org/ adresinden Cumhuriyet okuluna kayıt olarak ‘Cumhuriyet Çocukları’ hatıra kartı oluşturulabiliyor. Kullanıcılar, sanal hatıra kartlarını toplumsal medya hesaplarında #CumhuriyetÇocukları hashtag’i ile paylaşabiliyor.

AÇEV hakkında:

AÇEV 30 yıldır, erken yaştaki her çocuğun sağlıklı, memnun, inançta ve öğreniyor olması için çalışıyor. Ülkenin dört bir yanındaki muhtaçlık sahibi çocuklar, anne babalar ve genç bayanlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Gayeleri çerçevesinde bilhassa vurgu yapılan, erken çocukluk devrinde nitelikli eğitim, gelecek kuşakların yetiştirilmesinde ailelerin rolü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve hayat uzunluğu öğrenme bahislerine tüm faaliyetlerinin odağında yer veriyor.

İlginizi Çekebilir;  Bayraklı'dan 10 bin kişilik kortej!

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.