Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

9. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri başladı Soyer: “Cesaretiniz arttıkça özgürleşirsiniz”

9. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri başladı
Soyer: “Cesaretiniz arttıkça özgürleşirsiniz”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, EÇEV tarafından düzenlenen 9. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri’nin açılışını yaptı. Bu yıl “cesaret” temasıyla düzenlenen aktifliğin açılışında konuşan Lider Soyer, “Bugün yürek en çok eksikliğini hissettiğimiz bir şey. Cüretiniz arttıkça özgürleşirsiniz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) tarafından bu yıl 9’uncu defa düzenlenen Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri’ne katıldı. Bu yıl “cesaret” temasıyla düzenlenen aktiflik, Özel İzmir SEV Okulları mesken sahipliğinde yapıldı.

İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri’nin açılış merasiminde konuşan Lider Tunç Soyer, “Cesaret sözcüğünü görünce benim aklımda bir zincir canlanır. Empatiyle başlayan özgürlükle son bulan bir zincirdir bu. Empati yapmaya başlarsanız vicdanınız canlanmaya başlar. Vicdanınız canlandıkça merak etmeye başlarsınız. Merak ettikçe öğrenmeye, okumaya başlarsınız. Okudukça, öğrendikçe yüreğiniz artar ve mümkün olduğunu görmeye başlarsınız. Yüreğiniz arttıkça özgürleşirsiniz. Bugün yüreği konuşacaksınız. Çok eksikliğini hissettiğimiz bir şey. Umarım ki onu canlandırmak mümkün olur. Çocukların ve gençlerin edebiyatla buluşmasıyla zenginleşeceklerini biliyorum. Buraya emek veren herkesi kutluyorum. Umuyorum ki tüm bu katkılar çocuklarımız ve genlerimiz için deniz feneri olur” diye konuştu.  

“Büyükşehir elini bizden hiç çekmedi”
EÇEV İdare Konseyi Lideri Yıldız Ünsal ise, “İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri’yle çocuklarda okuma hevesi yaratmak, hayatları boyunca yeterli bir okur olma alışkanlığı kazandırmak ve gençlerimizi edebiyatın kocaman dünyasıyla tanıştırmak istedik. Bir öteki gayemiz ise çocuklarımızın rehberi olan öğretmenlerimize de yeni yollar ve yeni fikirler sunmaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu seyahatte bizi hiç yalnız bırakmadı. Bu yıl da elini, dayanağınız bizden çekmedi” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  İzmir Tarihi Kemeraltı Gayrimenkul Yatırım Fonu vergisiz yatırım imkanı sunuyor

Konuşmaların akabinde EÇEV Lideri Ünsal, Lider Soyer’e katkılarından ötürü plaket verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.