Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

8. Beylikdüzü Resim Çalıştayı Başladı

Beylikdüzü Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100 yılı temasıyla düzenlediği 8 Beylikdüzü Resim Çalıştayı, düzenlenen açılış merasimiyle başladı. 11 günlük çalışma süresinin ardından ortaya çıkan eserler, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi Stant Salonu’nda “Cumhuriyet’in 100 yılı Sergisi” ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Beylikdüzü Belediyesi’nin, Cumhuriyet’in 100 yılı temasıyla düzenlediği 8 Beylikdüzü Fotoğraf Çalıştayı düzenlenen açılış merasimiyle başladı. Merasime Beylikdüzü Belediye Lideri Müslüm Akülker, ünite müdürleri, sanatçılar Durmuş Bahar, Eda Çığırlı, Gölge Artizm, Hande Ünver ve Sema Bicik’in yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Çalıştayda dijital sanat, grafiti, kolaj ve illüstrasyon üzere farklı alanlarda eserler üretilerek 25 Ekim’de Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

“Cumhuriyet’in 100 yılına yakışır bir stantla taçlandıracağız”

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Beylikdüzü Belediye Lideri Müslüm Akülker, Cumhuriyet’in 100 yılına yakışır etkinlikler düzenlediklerini tabir ederek “8. Beylikdüzü Fotoğraf Çalıştayı ile fotoğraf sanatının yenilikçi ve klâsik bakışını buluşturuyoruz. Çalıştayımıza katılan sanatkarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ortaya koydukları yapıtları Cumhuriyet’in 100 yılına yakışır bir stantla taçlandıracağız” diye konuştu. Ressam Sema Bicik ise “Beylikdüzü’ne daha evvel de bir söyleşi için gelmiştim, burada sanat için çok hoş şeyler oluyor. Bizler de Cumhuriyet’imizin 100 yılına yakışır eserler kazandırmaya gayret edeceğiz” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  'Ruha Şifa Hüsn-ü Hat' Sergisi İstanbul'da Sanatseverlerle Buluşacak

Yoruma kapalı.