Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

520 Sporcu Dostum Cup’ta Kıyasıya Yarıştı

520 Sportmen Dostum Cup’ta Kıyasıya Yarıştı

 

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği DOSTUM Cup Oryantiring Şampiyonasında 25 farklı vilayetten 50 spor kulübü ve toplamda 520 sportmen kıyasıya bir uğraş sergiledi. 2 gün süren şampiyonada Dünya Şampiyonu Rus atlet Valentin Novikov da yer aldı.

İnegöl Belediyesi’nin Tabiat Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) mesken sahipliğinde bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği DOSTUM Cup Oryantiring Şampiyonası 11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. 2 gün boyunca yapılan müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu. 25 farklı kentten 50 spor kulübünün 520 atlet ile katıldığı şampiyonada, İnegöl Belediye Spor Kulübü de 45 atletle yerini aldı.  Dünya Şampiyonu Rus atlet Valentin Novikov’un da katıldığı yarışlar birinci gün Karı bölgesinde, ikinci gün ise İnegöl çarşı merkezinde İshakpaşa Camii civarında yapıldı.

ÖDÜL MERASİMİ KENT MÜZESİ KONUT SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

Yarışmaların tamamlanmasının akabinde ödül merasimi ise Pazar günü 13.00’da İnegöl Kent Müzesinde gerçekleştirildi. Merasime; Türkiye Oryantiring Federasyonu Lideri Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, İnegöl Belediye Lideri Alper Taban ve AK Partili yöneticiler ile meclis üyeleri de katıldı.

“İNEGÖL, ORYANTİRİNGDE LOKOMOTİF BİR ŞEHİR”

Ödül merasiminde konuşan Türkiye Oryantiring Federasyonu Lideri Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, “İnegöl, oryantiring sporunda lokomotif olan kentlerimizden biri. Mahallî yöneticilerimize bu spora verdikleri katkı ve dayanaklardan ötürü teşekkür ediyoruz. Bu doğrultuda ülkemizde memleketler arası yarışların arttırılması da gayelerimizden biri. İnegöl’de DOSTUM Cup ile bunun bir adımı atıldı ve daima hale de getirildi. Bu tertiplerin artarak devam etmesini dilek ediyoruz” dedi.

SPORA VE GENÇLERE YÖNELİK HİZMETLER BİZİM İÇİN KIYMETLİ

Belediye Lideri Alper Taban ise yarışın 3’üncüsünün düzenlendiğini hatırlatarak; “Yarışmaya katılan, takviye veren, burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Yeterli ki varsınız ve yeterli ki İnegöl’desiniz. 2 gün süren ve çok kıyasıya çabanın geçtiği bir tertip oldu. Değerli Federasyon Liderimize da çok teşekkür ediyorum. DOSTUM Cup Oryantiring Yarışının biz aslında 3’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Kentimizde pek çok hizmet yapıyoruz fakat spora ve gençlere yönelik yatırımlar, hizmetler bizim için çok kıymetli” diye konuştu.

DÜNYA ŞAMPİYONU DA İNEGÖL PARKURUNDA YARIŞTI

25 vilayetten 50 kulüp ve 520 atletin katıldığı bir yarış gerçekleştirildiğini hatırlatan Lider Taban, “İnegöl Belediye Spor Kulübü olarak bizler de burada 45 atletimizle yerimizi aldık. Tabi ortamızda birebir vakitte yurt dışından da konuklarımız var. Dünya Şampiyonu Rus atlet Valentin Novikov da DOSTUM Cup’ta uğraş eden yarışmacılardan biri. Bu müsabaka birebir vakitte ülke puanı verilen değerli bir yarış. Farklı farklı kategorilerde dereceye giren, ödül almaya hak kazanan tüm yarışmacılarımızın hepsini tebrik ediyorum” halinde konuştu.

“GENÇLERİMİZE VE ATLETLERİMİZE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Taban, gençlere ve atletlere yönelik yatırımların devam edeceğini de kaydederek; “Bizler İnegöl Belediyesi olarak gençlerimize, atletlerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çünkü İnegöl’ümüzde yalnızca 70 bin öğrencimiz var. Yaklaşık 130-140 bin üzere genç nüfus potansiyelimiz var” açıklamalarında bulundu.

Konuşmalar sonrası farklı kategorilerde dereceye giren atletlere mükafatları takdim edildi.

İlginizi Çekebilir;  Çankaya'nın dev parkı Bademlidere Cumhuriyet Parkı açıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.