Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

29.Yeşil İhsaniye Elma Festivali Lezzet Dağıtımı ile Başladı

Gölcük Belediyesi tarafından düzenlenecek 29.Yeşil İhsaniye Elma Şenliği kapsamında, İhsaniye’nin lezzetli elmalarını tanıtmak hedefiyle, Gölcük Anıtpark’ta, İzmit Yürüyüş Yolu’nda, Yazlık, Hisareyn, Halıdere, Ulaşlı, Değirmendere kent merkezlerinde 2 ton elma dağıtıldı. 

 

Gölcük Belediyesi ve İhsaniye Ziraî Kalkınma Kooperatifi işbirliğinde düzenlenen 29. Yeşil İhsaniye Elma Şenliği için tanıtım çalışmaları sürüyor. 8 Ekim Pazar günü en güzel elma ve armut yetiştiricilerinin seçileceği ödül merasimi şenlik ve İhsaniye’nin lezzetli elmasının tanıtımı kapsamında 2 ton elma dağıtıldı. Gölcük Belediyesi grupları tarafından; Gölcük Anıtpark’ta, İzmit Yürüyüş Yolu’nda, Yazlık, Hisareyn, Halıdere, Ulaşlı, Değirmendere kent merkezlerinde vatandaşlara İhsaniye elması ikram edildi. 

 

EN YETERLİ ELMA VE ARMUT ÜRETİCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLECEK

Festival; İhsaniye İlköğretim Okulu bahçesinde çiftçilerin ihtimamla yetiştirdikleri elma ve armutları müsabaka için teslim etmeleri ile devam edecek. Şenlikte en âlâ elma ve armudu yetiştiren üreticiler; 8 Ekim Pazar günü saat 11.00’da Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda düzenlenecek merasimle açıklanacak. Programda elma yarışı sonuçlarının açıklanması sonrasında dereceye giren müstahsillere mükafatları merasimle takdim edilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Voleybolda Milli Destanın coşkusu Gölcük Anıtpark'ı sardı

Yoruma kapalı.