Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

100. Yıla özel İstanbulkart

İBB, Cumhuriyetin 100. yılı için özel seri İstanbulkart tasarladı. Türk bayrağının renginden oluşan dizaynın bir yüzünde Mustafa Kemal Atatürk başka yüzünde de 100. yıl logosuna yer verildi. Hudutlu sayıda isme özel İstanbulkartlara müracaatlar yıl sonuna kadar online olarak yapılabilecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki BELBİM, ulaşım ve ömür kartı olarak hizmet veren  İstanbulkart için Cumhuriyetin 100. yılına özel tema hazırladı. İstanbulkart Mobil’imizin logosu ay yıldızlı bayrağımızın rengiyle, mobilde yer alan İstanbulkartlar 100. yıl özel seri İstanbulkartlar ile güncellendi. İstanbullular bir asrın coşkusunu yanında taşıyabilsin diye Cumhuriyetin 100. yılını simgeleyen İstanbulkart tasarlandı. 

 

YILSONUNA KADAR SONLU SAYIDA

Özel seri İstanbulkartlar göz alıcı dizaynıyla dikkat çekiyor. Türk bayrağının renklerinden esinlenen dizaynda kartların bir yüzünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yer alıyor.  Diğer yüzünde de 100. yıl tasarımı bulunuyor. Özel seri İstanbulkartlar, başka kartlardaki tüm özelliklere sahip olup, ulaşım ve alışveriş için kullanılabiliyor. Hudutlu sayıda üretilecek isme özel İstanbulkartlara müracaatlar  bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden online olarak yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Mustafakemalpaşa'da tarihi kalabalık cumhuriyet coşkusu

Yoruma kapalı.