Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Malkara’da düzenlenen törenlerle gerçekleştirildi

Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya hayatına gözlerini kapayışının 85. yıl dönümü çerçevesinde, 10 Kasım 2023 Cuma günü Atatürk Anıtı Önünde Ulu Atatürk’ü Anma programı gerçekleştirildi.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Kumandanı Tnk Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Başsavcısı Semih Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Volkan Korkmaz, İlçe Jandarma Kumandanı üsteğmen Tolga Özçoban, siyasi parti liderleri ve temsilcileri, belediye lider yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu liderleri ve temsilcileri, asker-i erkân, okul müdürleri, dernek liderleri, gaziler, basın mensupları, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenklerin Atatürk Anıtı önüne sunulmasıyla başlayan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Merasimi yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının akabinde, Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programıyla devam etti.

Hüseyin Köse İlkokulu tarafından Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programı, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Hüseyin Köse İlkokulu Müdürü Erkan Dağ’ın günün mana ve kıymetini belirten konuşmasını gerçekleştirmesinin akabinde, görüntü gösterimi, Atatürk’ün Asker Kişiliğini anlatan konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, 10 Kasım Atatürk Oratoryosu ve yarışlarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin akabinde Atatürk’ü Anma program son buldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere mükafatlarını Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Kumandanı Tnk Alb. Fatih Solmazlar, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Canik'te Taleplere Etkin ve Hızlı Çözüm 

Yoruma kapalı.