Aksaray Son Dakika Haberleri 2023

1. Geleneksel Yemek Yarışmasında jüri üyesi şefler, Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde aşçılık eğitimi gören öğrencilere hayran kaldı

1. Klâsik Yemek Yarışında heyet üyesi şefler, Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde aşçılık eğitimi gören öğrencilere hayran kaldı

Domates çorbasından çökertme kebabına kadar şefler ne istediyse yaptılar;
Gebze Beyaz Kalpler öğrencilerinin
10 parmağında 10 beceri var

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze bölgesinde yaşayan gençlerin eğitim ve toplumsal alanda gelişimlerine katkı sağlamak hedefiyle hizmete aldığı Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde faaliyetler sürat kesmiyor. Çeşitli sebeplerden ötürü eğitim hayatına devam edemeyen ya da toplumsal hayatında sorunlar yaşayan gençlerin eğitimi ve gelişimi için hizmet veren merkezde 1. Klasik Yemek Müsabakası düzenlendi. Bu kapsamda Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde aşçı yardımcılığı kursunda eğitim alan öğrenciler, düzenlenen müsabakada hünerlerini sergiledi. Öğrencilerin hazırladığı birbirinden lezzetli yemekler usta şefleri aratmadı. Müsabakanın heyet üyeliğini ise ünlü şef ve muharrir Rüzgar Sünbül ve şef Uğur Girdik yaptı. 

YEMEKLER HEYETİN BEĞENİSİNE SUNULDU
Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde 1. Klasik Yemek Yarışı heyecanı yaşandı. Merkezde aşçı yardımcılığı eğitimi alan öğrenciler birinci olarak A ve B olmak üzere iki kümeye ayrıldı. Gebze Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde misyonlu işçi de öğrencilere eşlik etti. Her kümeye menüyü yapmaları için 90 dakika verildi. Öğrencilerden domates çorbası, köz patlıcan salatası, paçanga böreği, çökertme kebabı, roka salatası ve keşkül yapmaları istendi. Yarış esnasında püf noktaları şeflerden alan öğrenciler birbirinden lezzetli yemekler pişirdi. Yemekleri eksiksiz yapan öğrenciler daha sonra hoş ve lezzetli yemekleri heyetin beğenisine sundu. 

BİRİNCİ OLAN KÜMEYE ARMAĞANLARI VERİLDİ
Dostça ve kıyasıya rekabete sahne olan yemek müsabakasında heyet üyeleri öğrencilerin yaptığı yemekleri tadarak puanladı. Heyecanlı bir bekleyişin akabinde açıklanan sonuçlarda B Kümesi 424 puan alarak birinci oldu. İkinci olan A Kümesi ise 406 puan aldı. Yarışın sonunda kazanan ekibe madalya ve ikramları şefler tarafından takdim edildi. Öğrenciler de şeflere teşekkür etmek ismine cam boncuk atölyesinde hazırladıkları çerçevelerden ikram etti.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Arslan: Hep Birlikte Yönetmeye Devam Edeceğiz

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.